Regulator temperatury Transmit G16

REGTR-G16S

Nowy

Przemysłowy regulator temperatury ze sterowaniem PID lub ON-OFF. Wymiar 80x160mm, wyjście sterujące napięciowe SSR lub przekaźnikowe 3A.

Więcej szczegółów

Cena: 214,00 zł

173,98 zł netto

7 Sztuk

Zasilanie185-230V AC
RegulacjaPID, ON/OFF
Dokładność regulacji (histereza)0,1~10°C
Wyjście sterująceNapięciowe (SSR)
Zakres pomiaru0~1999°C
WyświetlaczWyświetlacz temperatury zadanej, wyświetlacz temperatury aktualnej
Tryb pracyGrzanie lub Chłodzenie
Rozdzielczość wskazań0,1°C
Wyjście alarmoweAL1 przekaźnikowe (3A), AL2 przekaźnikowe (3A)
Obsługa czujników(RTD) Rezystancyjne PT100, JPT100 / (TC) Termopara J,K,E,S,T,B
Wymiary panelu przedniego80x160

Regulator temperatury PID Transmit G16 logo transmit

Profesjonalny, przemysłowy, elektroniczny regulator temperatury PID z funkcją autodostrajania. Cechuje go duża dokładność i niezawodność pracy.

Przeznaczone do współpracy z wtryskarkami, wytłaczarkami, tunelami grzewczymi, komorami grzewczymi, stacjami lutowniczymi, maszynami pakującymi, zgrzewarkami itp. jak również urządzeniami chłodzącymi. Współpracuje czujnikami temperatury i termoparami - Pt100, J,K,E,S,T,B. Zakres regulacji temperatury do 2000°C. Regulatory serii są przeznaczone do montażu w szafach sterowniczych lub tablicach rozdzielczych. Do zamocowania regulatora w szafie należy wykorzystać zawarte w komplecie elementy montażowe.Nowoczesne rozwiązanie regulacji temperatury w tych maszynach - to podstawowy parametr prawidłowego procesu produkcji.

Dane techniczne

NazwaOpis
Zasilanie230V AC +/-10%
RegulacjaPID, ON/OFF
Dokładność regulacji (histereza)0,1~10°C
Wyjście sterujące(S) napięciowe 12V pod przekaźnik SSR
Zakres pomiaru0~1999°C
Rozdzielczość wskazań0,1°C
WyświetlaczWyświetlacz temperatury zadanej
Wyświetlacz temperatury aktualnej
Wyjście alarmoweAL1 przekaźnikowe 3A
Obsługa czujników(RTD) Rezystancyjne Pt100 JPT100
(TC)Termopara J,K,E,S,T,B
Wymiary panelu przedniego160x80mm
schemat podłączenia regulator temperatury transmit termipol g9s
schemat podłączenia regulator temperatury transmit termipol + przekaźnik ssr
Wersja S - wyjście napięciowe 12VDC


Co to jest PID? Zastosowanie.

PID jest to wewnętrzny algorytm zapisany w pamięci urządzenia sterującego.Można go traktować jako dodatkową funkcję która poprawia sterowanie i kontrole ponieważ dostosowuje się do systemu w którym jest zamontowany.Bez automatycznych regulatorów wszystkie zadania regulacji ,człowiek musiałyby wykonywane ręcznie!


regulator_temperatury_zastosowanie.jpg

Regulacja PID

pid.png

Regulacja PID służy do dokładnej regulacji temperatury bez zadania histerezy (odchyłki). Sterowanie odbywa się tu poprzez impulsowe uruchamianie wyjścia sterującego, w tym przypadku warto zastosować przekaźniki półprzewodnikowe SSR (ang. Solid State Relay), które nie są wrażliwe na częste załączanie.

Więcej informacji na naszym blogu: Co to jest PID?


Funkcja Auto-tuningu

autotuning_regulator_temperatury_pid_tra

Regulator posiada funkcję auto-tuningu, którą uruchamia się tylko raz po zamontowaniu regulatora w maszynie lub piecu. Polega ona na tym, że regulator sam dobiera wartości PID w celu jak najbardziej optymalnego i dokładnego utrzymywania temperatury zadanej. Parametry PID można zmienić również ręcznie. Regulator potrafi utrzymać temperaturę na wytłaczarce z dokładnością 0,1°C.

Więcej informacji na naszym blogu: Dobór nastaw PID w praktyce.


Rodzaje Alarmu

Regulator posiada 7 różnych trybów alarmowania (przekroczenie temperatury, niedogrzanie, alarmowanie względne i bezwzględne, przedział temperatury). Można ustawić alarm w ten sposób, że nie uruchomi się maszyny gdy jest jeszcze nie dogrzana lub maszyna wyłączy się w przypadku niekontrolowanego przegrzania.

Przykład zastosowania przekaźnika alarmowego sterującego wentylatorem.

Legenda

  • : Temperatura zadana
  • : Ustawienie alarmu
  • : Histereza alarmu

rH Górny alarm ze stanem czuwania
Przykład: Sterownik włączy alarm, gdy temperatura wzrośnie do 28°C (25°C+3°C) i zatrzyma alarm, gdy temperatura spadnie do 27°C (25°C+3°C-1°C).


rL Dolny alarm ze stanem czuwania
Przykład: Sterownik włączy alarm, gdy temperatura spadnie do 22°C (25°C-3°C) i zatrzyma alarm, gdy temperatura wzrośnie do 23°C (25°C-3°C+2°C).


AH Górny alarm
Przykład: Sterownik włączy alarm, gdy temperatura wzrośnie do 30°C i zatrzyma alarm, gdy temperatura spadnie do 29°C (30°C-2°C).


AL Dolny alarm
Przykład: Sterownik włączy alarm, gdy temperatura spadnie do 23°C i zatrzyma alarm, gdy temperatura wzrośnie do 24°C (27°C-1°C).


HL Górny-dolny alarm
Przykład: Sterownik włączy alarm gdy temperatura spadnie poniżej 23°C lub wzrośnie powyżej 27°C. Alarm przestanie działać gdy temperatura wzrośnie powyżej 24°C lub spadnie poniżej 26°C.


ULd Górny-dolny zakres alarmu
Przykład: Sterownik włączy alarm gdy temperatura będzie w zakresie od 22°C (25°C-3°C) do 28°C (25°C+3°C) i wyłączy alarm gdy temperatura będzie poza zakresem - poniżej 20°C (25°C-3°C-2°C) oraz powyżej 30°C (25C°+3°C+2C°).


Przykład zastosowania alarmu z niedogrzaniem i przekroczeniem temperatury.Alarm Względny, wyjaśnienie histerezy.Alarm czasowy

Regulatory serii Transmit posiadają funkcje timera. Alarm można zastąpić go zegarem z odliczaniem. Po podaniu czasu w minutach (w skali od 1 do 6000 minut co 1 minute) regulator odliczy ten czas i zgłosi alarm zwierając styki alarmowe w przekaźniku. Jest to stosowane głownie w piecach, w których potrzeba utrzymać temperaturę przez pewien czas a następnie wyłącza się go i następuje studzenie.Przykład zastosowania alarmu czasowego.

Do pobrania

Produkty powiązane