Regulator temperatury Hynux AX4

REG-AX4

Nowy

Kompaktowy, precyzyjny sterownik dla wymagających użytkowników. Cechą charakterystyczną jest duża dokładność pomiarowa Dodatkowym atutem jest możliwość obsługi zarówno przekaźnika SSR oraz normalnego stycznika.

Więcej szczegółów

Produkt jest chwilowo niedostępny

Cena: 269,00 zł

218,70 zł netto

Zasilanie185-230V AC
RegulacjaPID, ON/OFF
Dokładność regulacji (histereza)0,1~10°C
Wyjście sterującePrezkaźnikowe, Napięciowe, Prądowe
Maksymalne obciążenie wyjścia sterującego3A
Zakres pomiaru0~1999°C
WyświetlaczPV temperatura aktualna, SV temperatura zadana
Tryb pracyGrzanie lub Chłodzenie
Rozdzielczość wskazań0,1°C
Wyjście alarmoweRLY 1 przekaźnikowe (3A), RLY 2 przekaźnikowe (3A)
Obsługa czujników(RTD) Rezystancyjne PT100, KPT100 / (TC) Termopara J,K,E,S,T,B,N,U,W,PLII
Wymiary panelu przedniego48x48mm
MontażW tablicy lub obudowie hermetycznej, naściennej

Regulator temperatury PID Hynux AX4

Kompaktowy, precyzyjny sterownik dla wymagających użytkowników. Cechą charakterystyczną jest duża dokładność pomiarowa. Dodatkowym atutem jest możliwość obsługi zarówno przekaźnika SSR oraz normalnego stycznika.

Regulator temperatury Hynux AX4zdj. Regulator temperatury Hynux AX4


Dane techniczne

NazwaOpis
Zasilanie185-230V AC
Zakres regulowanych temperaturdo 2000°C
Wyjście sterujące
  • Przekaźnikowe ( 3A)
  • Napięciowe 12V DC do przekaźników SSR
Rozdzielczość wskazań i nastawy0,1°C
RegulacjaPID, ON/OFF
WyświetlaczWyświetlacz temperatury zadanej, wyświetlacz temperatury aktualnej
Programowalne alarmy2 programowalne alarmy przekaźnikowe (3A)
Możliwość podłączenia czujników(RTD) rezystancyjne: PT100
(TC) termopary: J,K,E,S,T,B
Wymiary panelu przedniego48x48mm

Schemat podłączenia

Schemat podłączenia - regulator temperatury AX4

rys. Schemat podłączenia - regulator temperatury AX4

Wymiar

Wymiar - regulator temperatury AX4

rys. Wymiary - regulator temperatury AX4

Co to jest PID? Zastosowanie.

PID jest to wewnętrzny algorytm zapisany w pamięci urządzenia sterującego.Można go traktować jako dodatkową funkcję która poprawia sterowanie i kontrole ponieważ dostosowuje się do systemu w którym jest zamontowany. Bez automatycznych regulatorów wszystkie zadania regulacji, człowiek musiałyby wykonywane ręcznie!

regulator_temperatury_zastosowanie.jpg

Regulacja PID

Regulacja PID działa bez zadania histerezy
rys. Schemat - Regulacja PID

Regulacja PID służy do dokładnej regulacji temperatury bez zadania histerezy (odchyłki). Sterowanie odbywa się tu poprzez impulsowe uruchamianie wyjścia sterującego, w tym przypadku warto zastosować przekaźniki półprzewodnikowe SSR (ang. Solid State Relay), które nie są wrażliwe na częste załączanie.

Więcej informacji na naszym blogu: Co to jest PID?


Funkcja Auto-tuningu

Funkcja Auto-tuningu
rys. Schemat - Funkcja Auto-tuningu

Regulator posiada funkcję auto-tuningu, którą uruchamia się tylko raz po zamontowaniu regulatora w maszynie lub piecu. Polega ona na tym, że regulator sam dobiera wartości PID w celu jak najbardziej optymalnego i dokładnego utrzymywania temperatury zadanej. Parametry PID można zmienić również ręcznie. Regulator potrafi utrzymać temperaturę na wytłaczarce z dokładnością 0,1°C.

Więcej informacji na naszym blogu: Dobór nastaw PID w praktyce.


Alarmy

Sterowniki serii AX obsługują dwa niezależne alarmy AL1/AL2 które można przypisać do wyjść przekaźnikowych RLY1/RLY2.W przypadku nie przypisania alarmu do wyjścia przekaźnikowe nie będzie możliwe ustawień dla tego alarmu.

Alarm wysoki
Przykład al_h27.JPG
Sterownik włączy alarm, gdy temperatura wzrośnie do 27°C

al_hight.JPG

Alarm niski
Przykład al_low24.JPG
Sterownik włączy alarm, gdy temperatura spadnie poniżej 24°C


Alarm poza zakresem
Przykład al_o.JPG
Sterownik włączy alarm, gdy temperatura spadnie poniżej 24°C lub wzrośnie do 26°C


Alarm z zaresu
Przykład
Sterownik włączy alarm, gdy temperatura wzrośnie powyżej 20°C lub spadnie poniżej 30°CFunkcja podtrzymania alarmu ( Standby)

W przypadku użycia funkcji standby zapobiega się wysterowaniu wyjścia alarmowego (ON) ustawionego w trybie LOW w czasie od włączenia regulator aż po osiągniecie temperatury zadanej.


Blokada alarmu w funkcji LOCK

W przypadku wybrania opcji output LOCK dla Alarmu nie jest on skasowany nawet w przypadku ustąpienia warunków granicznych tego alarmu. W celu skasowania alarmu z opcją LOCK należy przytrzymać klawisz "strzałka w góre" przez 2s. Przykład: Jeżeli ustawimy temperaturę 100 C dla AL1 oraz ustawimy opcje "alarm 1 output LOCK - ON" to po przekroczeniu tej wartości wysteruje się AL1 który będzie podtrzymany pomimo spadku temperatury np. do 75 °C.


LBA (Loop break Alarm)

Po osiągnięciu 0% lub 100% wartości zadanej w trybie PID rozpoczyna się pomiar czasu. Dodatkowo dzięki tej funkcji możliwe jest detekcja awarii grzałki lub czujnika po przez monitorowanie szybkości zmian wartości mierzonej w okresie ustawianym w parametrze Loop Break Alarm Time. Dodatkowo możliwe jest ustawienie strefy nieczułości dla alarmu LBA (Loop break alarm dead zone).

Jeżeli osiągnięto 100 % wartości zadanej w trybie PID ,oraz temperatura wzrośnie powyżej wartości zadeklarowanej w parametrze "Loop Break Alarm Temperature" w czasie określonym przez parametr "Loop Break Alarm Time" to nastąpi wysterowanie alarmu LBA 2. Jeżeli osiągnięto 0 % wartości zadanej w trybie PID ,oraz temperatura spadnie poniżej wartości zadeklarowanej w parametrze "Loop Break Alarm Temperature" w czasie określonym przez parametr "Loop Break Alarm Time" to nastąpi wysterowanie alarmu LBA.


Phase Control

Cykl sterowania jest sprzężony z częstotliwością napięcia zasilającego. Dla tego trybu pracy zalecane jest stosowanie przekaźników SSR typu RANDOM ON/OFF (zalecane dla obciążeń indukcyjnych, gdzie opóźnienia wynikające z stosowania przekaźników typu ZERO-CROSSING mogą powodować nieprawidłowe działanie urządzenia).


Timeshare Cycle Control (Tryb domyślny)

Regulator steruje przekaźnikiem cyklicznie dostosowując czas wysterowania w czasie cyklu sterowniczego określanego przez użytkownika za pomocą parametru Ct. Najbardziej popularny tryb pracy dla obciązeń typowo rezystancyjnych ( elementy grzejne lub inne z niską impedancją ).
regulator_ax_dane_2.jpg

Do pobrania

Produkty powiązane