Transmit G7 Regulator temperatury PID

Nowy

Przemysłowy regulator temperatury ze sterowaniem PID lub ON-OFF. Wymiar 72x72mm, wyjście sterujące napięciowe SSR lub przekaźnikowe 3A.

Więcej szczegółów

214,00 zł

Zasilanie185-230V AC
RegulacjaPID, ON/OFF
Dokładność regulacji (histereza)0,1~10°C
Wyjście sterującePrzekaźnikowe lub Napięciowe
Maksymalne obciążenie wyjścia sterującego3A
Tryb pracyGrzanie lub Chłodzenie
Zakres pomiaru0~1999°C
Rozdzielczość wskazań0,1°C
WyświetlaczWyświetlacz temperatury zadanej, wyświetlacz temperatury aktualnej
Wyjście alamowe2 programowalne alarmy przekaźnikowa (3A)
Możliwość podłączenia czujników(RTD) Rezystancyjne PT100, JPT100 / (TC) Termopara J,K,E,S,T,B
Wymiary panelu przedniego72x72
MontażW tablicy lub obudowie hermetycznej, naściennej

Regulator temperatury PID Transmit G7 logo transmit

Profesjonalny, przemysłowy, elektroniczny regulator temperatury PID z funkcją autodostrajania. Cechuje go duża dokładność i niezawodność pracy. Sterownik występuje w dwóch wersjach sterujących:

(S) napięciowe 12V pod przekaźnik SSR
(R) przekaźnikowe 3A

Przeznaczone do współpracy z wtryskarkami, wytłaczarkami, tunelami grzewczymi, komorami grzewczymi, stacjami lutowniczymi, maszynami pakującymi, zgrzewarkami itp. jak również urządzeniami chłodzącymi. Współpracuje czujnikami temperatury i termoparami - Pt100, J,K,E,S,T,B. Zakres regulacji temperatury do 2000°C. Regulatory serii są przeznaczone do montażu w szafach sterowniczych lub tablicach rozdzielczych. Do zamocowania regulatora w szafie należy wykorzystać zawarte w komplecie elementy montażowe.Nowoczesne rozwiązanie regulacji temperatury w tych maszynach - to podstawowy parametr prawidłowego procesu produkcji.

Dane techniczne

NazwaOpis
Zasilanie185-230V AC
Zakres regulowanych temperatur0~1999°C
Rozdzielczość wskazań i nastawy0,1°C
Wyjście sterujące(S) napięciowe 12V pod przekaźnik SSR
(R) przekaźnikowe 3A
RegulacjaPID, ON/OFF
Tryb pracyGrzanie lub Chłodzenie
WyświetlaczWyświetlacz temperatury zadanej,
Wyświetlacz temperatury aktualnej
Programowalne alarmy2 alarmy przekaźnikowe (3A)
Możliwość podłączenia czujnikówRTD: Pt100
Termopary: J,K,E,S,T,B
Wymiary panelu przedniego72x72mm

regulator trnamit dane techniczne


Schemat podłączenia

schemat podłączenia transmit g7rschemat podłączenia g7s
schemat_r.jpg
Wersja R - wyjście przekaźnikowe 3AWersja S - wyjście napięciowe 12VDC

Wymiary

regulator transmit g6 wymiaryregulator transmit g6 wymiaryPrzykład zastosowania

zastosowanie regularora pid trnasmit

Szafa sterująca z regulatorami Transmit PID na linii produkcyjnej.


Co to jest PID? Zastosowanie.

PID jest to wewnętrzny algorytm zapisany w pamięci urządzenia sterującego.Można go traktować jako dodatkową funkcję która poprawia sterowanie i kontrole ponieważ dostosowuje się do systemu w którym jest zamontowany.Bez automatycznych regulatorów wszystkie zadania regulacji ,człowiek musiałyby wykonywane ręcznie!


Regulacja PID

Regulacja PID służy do dokładnej regulacji temperatury bez zadania histerezy (odchyłki). Sterowanie odbywa się tu poprzez impulsowe uruchamianie wyjścia sterującego, w tym przypadku warto zastosować przekaźniki półprzewodnikowe SSR (ang. Solid State Relay), które nie są wrażliwe na częste załączanie.

Więcej informacji na naszym blogu: Co to jest PID?

Funkcja Auto-tuningu

Regulator posiada funkcję auto-tuningu, którą uruchamia się tylko raz po zamontowaniu regulatora w maszynie lub piecu. Polega ona na tym, że regulator sam dobiera wartości PID w celu jak najbardziej optymalnego i dokładnego utrzymywania temperatury zadanej. Parametry PID można zmienić również ręcznie. Regulator potrafi utrzymać temperaturę na wytłaczarce z dokładnością 0,1°C.

Więcej informacji na naszym blogu: Dobór nastaw PID w praktyce.

Rodzaje Alarmu

Regulator posiada 7 różnych trybów alarmowania (przekroczenie temperatury, niedogrzanie, alarmowanie względne i bezwzględne, przedział temperatury). Można ustawić alarm w ten sposób, że nie uruchomi się maszyny gdy jest jeszcze nie dogrzana lub maszyna wyłączy się w przypadku niekontrolowanego przegrzania.

Przykład zastosowania przekaźnika alarmowego sterującego wentylatorem.

Legenda

  • : Temperatura zadana
  • : Ustawienie alarmu
  • : Histereza alarmu

rH Górny alarm ze stanem czuwania
Przykład: Sterownik włączy alarm, gdy temperatura wzrośnie do 28°C (25°C+3°C) i zatrzyma alarm, gdy temperatura spadnie do 27°C (25°C+3°C-1°C).

rL Dolny alarm ze stanem czuwania
Przykład: Sterownik włączy alarm, gdy temperatura spadnie do 22°C (25°C-3°C) i zatrzyma alarm, gdy temperatura wzrośnie do 23°C (25°C-3°C+2°C).

AH Górny alarm
Przykład: Sterownik włączy alarm, gdy temperatura wzrośnie do 30°C i zatrzyma alarm, gdy temperatura spadnie do 29°C (30°C-2°C).

AL Dolny alarm
Przykład: Sterownik włączy alarm, gdy temperatura spadnie do 23°C i zatrzyma alarm, gdy temperatura wzrośnie do 24°C (27°C-1°C).

HL Górny-dolny alarm
Przykład: Sterownik włączy alarm gdy temperatura spadnie poniżej 23°C lub wzrośnie powyżej 27°C. Alarm przestanie działać gdy temperatura wzrośnie powyżej 24°C lub spadnie poniżej 26°C.

ULd Górny-dolny zakres alarmu
Przykład: Sterownik włączy alarm gdy temperatura będzie w zakresie od 22°C (25°C-3°C) do 28°C (25°C+3°C) i wyłączy alarm gdy temperatura będzie poza zakresem - poniżej 20°C (25°C-3°C-2°C) oraz powyżej 30°C (25C°+3°C+2C°).

Przykład zastosowania alarmu z niedogrzaniem i przekroczeniem temperatury.Alarm Względny, wyjaśnienie histerezy.Alarm czasowy

Regulatory serii Transmit posiadają funkcje timera. Alarm można zastąpić go zegarem z odliczaniem. Po podaniu czasu w minutach (w skali od 1 do 6000 minut co 1 minute) regulator odliczy ten czas i zgłosi alarm zwierając styki alarmowe w przekaźniku. Jest to stosowane głownie w piecach, w których potrzeba utrzymać temperaturę przez pewien czas a następnie wyłącza się go i następuje studzenie.Przykład zastosowania alarmu czasowego.

Do pobrania

Akcesoria

4 innych produktów w tej samej kategorii: