Transmit G1

Nowy

Precyzyjny i dokładny regulator temperatury ze sterowaniem PID lub ON-OFF Wymiar 48x48mm, wyjście sterujące napięciowe SSR lub przekaźnikowe 3A.

Więcej szczegółów

214,50 zł

Zasilanie185-230V AC
Zakres regulowanych temperaturdo 2000°C
Wyjście sterującenapięciowe 12VDC SSR (S)
Dokładność0,1°C
Rozdzielczość wskazań i nastawy0,1°C
RegulacjaPID, ON/OFF
Tryb pracygrzanie lub chłodzenie
WyświetlaczWyświetlacz temperatury zadanej, wyświetlacz temperatury aktualnej
Programowalne alarmy1 programowalny alarm
Możliwość podłączenia czujnikówPt100 termopara J,K,E,S,T,B
Wymiary panelu przedniego48x48mm

Regulatory temperatury PID Transmit G1

Profesjonalne elektroniczne regulatory temperatury PID z funkcją autodostrajania. Cechuje je duża dokładność i niezawodność pracy. Z powodzeniem zastępują regulatory o wiele droższych producentów o tych samych parametrach. Jeśli posiadasz wtryskarkę albo wytłaczarkę z przestarzałymi regulatorami oraz stycznikami, zainwestuj w nowoczesne rozwiązanie regulacji temperatury w tych maszynach, gdyż jest to podstawowy parametr prawidłowego procesu wytłaczania lub wtrysku.

Schemat podłączenia

schemat_r.jpg
Wersja R - wyjście przekaźnikowe 3AWersja S - wyjście napięciowe 12VDC

Regulacja PID

Regulacja PID służy do dokładnej regulacji temperatury bez zadania histerezy (odchyłki). Sterowanie odbywa się tu poprzez impulsowe uruchamianie wyjścia sterującego, w tym przypadku warto zastosować przekaźniki półprzewodnikowe SSR (ang. Solid State Relay), które nie są wrażliwe na częste załączanie.

Funkcja Auto-tuningu

Regulator posiada funkcję auto-tuningu, którą uruchamia się tylko raz po zamontowaniu regulatora w maszynie lub piecu. Polega ona na tym, że regulator sam dobiera wartości PID w celu jak najbardziej optymalnego i dokładnego utrzymywania temperatury zadanej. Parametry PID można zmienić również ręcznie. Regulator potrafi utrzymać temperaturę na wytłaczarce z dokładnością 0,1°C.Rodzaje Alarmu

Regulator posiada 7 różnych trybów alarmowania (przekroczenie temperatury, niedogrzanie, alarmowanie względne i bezwzględne, przedział temperatury). Można ustawić alarm w ten sposób, że nie uruchomi się maszyny gdy jest jeszcze nie dogrzana lub maszyna wyłączy się w przypadku niekontrolowanego przegrzania.

Przykład zastosowania przekaźnika alarmowego sterującego wentylatorem.

Legenda

  • : Temperatura zadana
  • : Ustawienie alarmu
  • : Histereza alarmu

rH Górny alarm ze stanem czuwania
Przykład: Sterownik włączy alarm, gdy temperatura wzrośnie do 28°C (25°C+3°C) i zatrzyma alarm, gdy temperatura spadnie do 27°C (25°C+3°C-1°C).

rL Dolny alarm ze stanem czuwania
Przykład: Sterownik włączy alarm, gdy temperatura spadnie do 22°C (25°C-3°C) i zatrzyma alarm, gdy temperatura wzrośnie do 23°C (25°C-3°C+2°C).

AH Górny alarm
Przykład: Sterownik włączy alarm, gdy temperatura wzrośnie do 30°C i zatrzyma alarm, gdy temperatura spadnie do 29°C (30°C-2°C).

AL Dolny alarm
Przykład: Sterownik włączy alarm, gdy temperatura spadnie do 23°C i zatrzyma alarm, gdy temperatura wzrośnie do 24°C (27°C-1°C).

HL Górny-dolny alarm
Przykład: Sterownik włączy alarm gdy temperatura spadnie poniżej 23°C lub wzrośnie powyżej 27°C. Alarm przestanie działać gdy temperatura wzrośnie powyżej 24°C lub spadnie poniżej 26°C.

ULd Górny-dolny zakres alarmu
Przykład: Sterownik włączy alarm gdy temperatura będzie w zakresie od 22°C (25°C-3°C) do 28°C (25°C+3°C) i wyłączy alarm gdy temperatura będzie poza zakresem - poniżej 20°C (25°C-3°C-2°C) oraz powyżej 30°C (25C°+3°C+2C°).

Przykład zastosowania alarmu z niedogrzaniem i przekroczeniem temperatury.Alarm Względny, wyjaśnienie histerezy.Alarm czasowy

Regulatory serii Transmit posiadają funkcje timera. Alarm można zastąpić go zegarem z odliczaniem. Po podaniu czasu w minutach (w skali od 1 do 6000 minut co 1 minute) regulator odliczy ten czas i zgłosi alarm zwierając styki alarmowe w przekaźniku. Jest to stosowane głownie w piecach, w których potrzeba utrzymać temperaturę przez pewien czas a następnie wyłącza się go i następuje studzenie.Przykład zastosowania alarmu czasowego.

Do pobrania

8 innych produktów w tej samej kategorii: