Moduł sterujący NA1

MODSTER-NA1

Nowy

Gotowe do użytku urządzenie przeznaczone do precyzyjnego utrzymania temperatury. Instalacja nie wymaga wiedzy elektrycznej.

Więcej szczegółów

273,00 zł

Zasilanie200-240V AC +/-10%
Wyjście sterujące230V Przekaźnikowe 20 A
Zakres pomiaru-50°C do +150°C
Dokładność+/-5%
Rozdzielczość wskazań i nastawy0,1°C
RegulacjaON/OFF z ustawianą histerezą 0,1-20°C

Gotowe do użytku urządzenie przeznaczone do precyzyjnego utrzymania temperatury. Instalacja nie wymaga wiedzy elektrycznej. Wystarczy podłączyć czujnik oraz urządzenie wykonawcze (np. grzałka, agregat) do wyjścia sterującego i rozpocząć prace. W zestawie 1 czujnik z solidnym wtykiem. Moduł zawiera sprawdzony regulator temperatury NA8810+.

Przykład użycia modułu NA1

Zasada działania

Moduł NA1 utrzymuje nastawioną temperaturę z zadaną histerezą poprzez wyjście przekaźnikowe. Pomiar temperatury odbywa się poprzez czujnik temperatury. Moduł może pracować w dwóch trybach kontroli temperatury: grzanie lub chłodzenie.

Tryb HEAT (Grzanie)

Przykład: Zadana temperatura (X): 80°C, histereza (h): 1°C
W trybie HEAT (grzanie) sterownik rozpoczyna grzanie gdy temperatura czujnika T1 jest niższa od temperatury zadanej - histereza [X-h], a kończy grzanie gdy temperatura na czujniku komory jest wyższa od temperatury zadanej + histereza [X+h].

Tryb COOL (Chłodzenie)

Przykład: Zadana temperatura (X): -10°C, histereza (h): 1,4°C W trybie COOL (chłodzenie) sterownik rozpoczyna chłodzenie gdy temperatura czujnika T1 przekracza temperaturę zadaną + histereza [X+h], a kończy chłodzenie gdy temperatura na czujniku komory jest niższa od temperatury zadanej histereza [X-h].

Metoda regulacji

Zastosowana metoda regulacji to załącz/wyłącz (ON-OFF) z regulowaną histerezą. Znajdują one użycie zarówno w urządzeniach i instalacjach chłodniczych jak i w procesach grzewczych.Do pobrania

2 innych produktów w tej samej kategorii: