Hynux AX9 Regulator temperatury PID

REG-AX9

Nowy

Duży i czytelny,precyzyjny sterownik dla wymagających użytkowników.Cechą charakterystyczną jest duża dokładność pomiarowa Dodatkowym atutem jest możliwość obsługi zarówno przekaźnika SSR oraz normalnego stycznika.

Więcej szczegółów

293,00 zł

Zasilanie185-230V AC
Zakres regulowanych temperaturdo 2000°C
Wyjście sterująceR przekaźnikowe ( 3A) , S napięciowe 12V DC do przekaźników SSR
RegulacjaPID,P,ON/OFF
Wymiary panelu przedniego96x96mm
Max dopuszczalne napięcie wejściowe10V DC
Impedancja wejściowamax 1 Ohm
Wymiary96 x 96 x 63mm

Regulator temperatury PID Hynux AX9

Duży i czytelny,precyzyjny sterownik dla wymagających użytkowników.Cechą charakterystyczną jest duża dokładność pomiarowa Dodatkowym atutem jest możliwość obsługi zarówno przekaźnika SSR oraz normalnego stycznika.

Dane techniczne

Zasilanie185-230V AC
Zakres regulowanych temperaturdo 2000°C
Wyjście sterująceprzekaźnikowe ( 3A) oraz napięciowe 12V DC do przekaźników SSR
Rozdzielczość wskazań i nastawy0,1°C
RegulacjaPID, ON/OFF
WyświetlaczWyświetlacz temperatury zadanej, wyświetlacz temperatury aktualnej
Programowalne alarmy1 programowalny alarm
Możliwość podłączenia czujnikówPt100 termopara J,K,E,S,T,B
Wymiary panelu przedniego92x92mm

Regulacja PID

Regulacja PID z możliwością doboru własnych nastaw parametrów służy do dokładnej regulacji bez zadania histerezy (odchyłki). Regulacja odbywa się tu poprzez impulsowe załączanie elementu grzejnego (lub chłodzącego), w tym przypadku warto zastosować przekaźniki elektroniczne SSR, które nie są wrażliwe na częste załączanie.

pid.png

Funkcja autotuningu - dostrojenie

Regulator posiada funkcję autotuningu, którą uruchamia się tylko raz po zamontowaniu regulatora w maszynie lub piecu. Polega ona na tym, że regulator sam dobiera wartości PID w celu jak najbardziej optymalnego i dokładnego utrzymywania temperatury zadanej. Parametry PID można zmienić również ręcznie. Regulator potrafi utrzymać temperaturę na wytłaczarce z dokładnością 0,1°C.ax9_schemat.png
Schemat podłączenia
ax9_wymiary.png
Wymiary

Alarmy

Sterowniki serii AX obsługują dwa niezależne alarmy AL1/AL2 które można przypisać do wyjść przekaźnikowych RLY1/RLY2.W przypadku nie przypisania alarmu do wyjścia przekaźnikowe nie będzie możliwe ustawień dla tego alarmu.

Alarm wysoki
Przykład al_h27.JPG
Sterownik włączy alarm, gdy temperatura wzrośnie do 27°C

al_hight.JPG

Alarm niski
Przykład al_low24.JPG
Sterownik włączy alarm, gdy temperatura spadnie poniżej 24°C

Alarm poza zakresem
Przykład al_o.JPG
Sterownik włączy alarm, gdy temperatura spadnie poniżej 24°C lub wzrośnie do 26°C

Alarm z zaresu
Przykład
Sterownik włączy alarm, gdy temperatura wzrośnie powyżej 20°C lub spadnie poniżej 30°C


Funkcja podtrzymania alarmu ( Standby)

W przypadku użycia funkcji standby zapobiega się wysterowaniu wyjścia alarmowego (ON) ustawionego w trybie LOW w czasie od włączenia regulator aż po osiągniecie temperatury zadanej.


Blokada alarmu w funkcji LOCK

W przypadku wybrania opcji output LOCK dla Alarmu nie jest on skasowany nawet w przypadku ustąpienia warunków granicznych tego alarmu. W celu skasowania alarmu z opcją LOCK należy przytrzymać klawisz "strzałka w góre" przez 2s. Przykład: Jeżeli ustawimy temperaturę 100 C dla AL1 oraz ustawimy opcje "alarm 1 output LOCK - ON" to po przekroczeniu tej wartości wysteruje się AL1 który będzie podtrzymany pomimo spadku temperatury np. do 75 °C.


LBA (Loop break Alarm)

Po osiągnięciu 0% lub 100% wartości zadanej w trybie PID rozpoczyna się pomiar czasu. Dodatkowo dzięki tej funkcji możliwe jest detekcja awarii grzałki lub czujnika po przez monitorowanie szybkości zmian wartości mierzonej w okresie ustawianym w parametrze Loop Break Alarm Time. Dodatkowo możliwe jest ustawienie strefy nieczułości dla alarmu LBA (Loop break alarm dead zone).

Jeżeli osiągnięto 100 % wartości zadanej w trybie PID ,oraz temperatura wzrośnie powyżej wartości zadeklarowanej w parametrze "Loop Break Alarm Temperature" w czasie określonym przez parametr "Loop Break Alarm Time" to nastąpi wysterowanie alarmu LBA 2. Jeżeli osiągnięto 0 % wartości zadanej w trybie PID ,oraz temperatura spadnie poniżej wartości zadeklarowanej w parametrze "Loop Break Alarm Temperature" w czasie określonym przez parametr "Loop Break Alarm Time" to nastąpi wysterowanie alarmu LBA.


Phase Control

Cykl sterowania jest sprzężony z częstotliwością napięcia zasilającego. Dla tego trybu pracy zalecane jest stosowanie przekaźników SSR typu RANDOM ON/OFF (zalecane dla obciążeń indukcyjnych, gdzie opóźnienia wynikające z stosowania przekaźników typu ZERO-CROSSING mogą powodować nieprawidłowe działanie urządzenia).


Timeshare Cycle Control (Tryb domyślny)

Regulator steruje przekaźnikiem cyklicznie dostosowując czas wysterowania w czasie cyklu sterowniczego określanego przez użytkownika za pomocą parametru Ct. Najbardziej popularny tryb pracy dla obciązeń typowo rezystancyjnych ( elementy grzejne lub inne z niską impedancją ).
Akcesoria

3 innych produktów w tej samej kategorii: