HT275-2 Czujnik poziomu cieczy

CZPC-HT2752

Nowy

Czujnik dwupływakowy, poziomu cieczy, kontaktron, wysokość 275mm. Wykonany ze stali nierdzewnej.

Więcej szczegółów

Uwaga: Ostatnia sztuka!

98,00 zł

Materiał wykonaniaStal nierdzewna SUS304
Max. napięcie przełączania100V DC
Max. prąd przełączania0,5 A
Długość przewodów30 cm

Czujnik poziomu cieczy HT-275-2


Mają one zastosowanie wszędzie tam gdzie niezbędna jest kontrola i regulacja poziomu cieczy (np. wody, oleju itp.). Czujnik posiada dwa pływaki wyposażony w magnes, które przesuwają się pionowo wzdłuż rurki prowadzącej pod wpływem siły wyporu cieczy powodując zwieranie lub rozwieranie kontaktronu. Montuje się je zazwyczaj w dnie lub pokrywie zbiornika, tak więc mogą służyć do kontroli dolnego lub górnego poziomu cieczy. Poprzez zmianę położenia pływaka uzyskuje się zmianę funkcji kontaktronu ze zwiernego na rozwierny.

ht275-2.png
pzh

Uwaga

Konstrukcja czujnika nie pozwala na podłączenie napięcia sieciowego 230V, dlatego do zasilania czujników zaleca się stosowanie przekaźnika AFR1 z wbudowanym bezpiecznym źródłem napięcia 8VAC.

Zasada działania

Czujniki mają w pływaku umocowany magnes, który unosząc się powoduje zwieranie lub rozwieranie styku przełącznika kontaktronowego znajdującego się w korpusie rurki. Czujniki mogą pracować jako NC – normalnie zamknięte lub NO - normalnie otwarte. Zmianę trybu pracy uzyskujemy przez obrócenie pływaka o 180°.

  • stan wysoki: wyłączony
  • stan niski: włączony
  • stan wysoki: włączony
  • stan niski: wyłączony

Przykład zastosowania

Utrzymanie poziomu cieczy w zbiorniku na dowolnych poziomach, wysokim i niskim przy użyciu przekaźnika AFR1 dostępnego na naszej innej aukcji. Przekaźnik AFR1 Umożliwia zarówno uruchamianie urządzenia wykonawczego (np. pompa, elektrozawór) jak zasilenie do dwóch czujników niskim napięciem sterującym.

Utrzymanie poziomu cieczy w zbiorniku

Utrzymanie poziomu cieczy w zbiorniku na dowolnych poziomach, wysokim i niskim przy użyciu przekaźnika AFR1.

Do pobrania

17 innych produktów w tej samej kategorii: