Czujniki zbliżeniowe

Czujniki zbliżeniowe firmy Termipol pozwalają na bezkontaktowe wykrywanie obecności przedmiotów,poziomu cieczy oraz przeszkód w wszelkiego rodzaju zastosowaniach przemysłowych oraz domowych.W ofercie znajdują się czujniki indukcyjne których zasada pomiaru opiera się na zjawisku indukcji elektromagnetycznej.Czujniki te znajdą zastosowanie wszędzi...

Czujniki zbliżeniowe firmy Termipol pozwalają na bezkontaktowe wykrywanie obecności przedmiotów,poziomu cieczy oraz przeszkód w wszelkiego rodzaju zastosowaniach przemysłowych oraz domowych.W ofercie znajdują się czujniki indukcyjne których zasada pomiaru opiera się na zjawisku indukcji elektromagnetycznej.Czujniki te znajdą zastosowanie wszędzie tam gdzie przedmiot którego obecność chcemy stwierdzić wykonany jest z materiału ferromagnetycznego (np.żelazo). Czujniki pojemnościowe mają bardzo szerokie zastosowanie ponieważ podstawą ich działania jest zmiana pojemności elektrycznej która zachodzić może np. po przez zmianę gęstości ośrodka w którym znajduje się czujnik. Dzięki temu możliwe jest wykrywanie cieczy,tworzyw sypkich,paszy oraz obiektów stałych takich jak elementy maszyn i pojazdów.

Czujniki optyczne działają na podstawie odbicia oraz detekcji światła laserowego wysyłanego przez czujnik. Pozwala to na detekcję oddalonych obiektów które odbiją promień lasera.

Więcej

Czujniki zbliżeniowe Kategoria posiada 22 produktów.

Podkategorie

  • Czujniki indukcyjne

    Czujniki wykorzystujące w swym działaniu zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Wykrywają elementy ferromagnetyczne zbudowane np. stali na zasadzie zmiany indukcji w czujniku pod wpływem zbliżenia elementu do czujnika.Czujniki indukcyjne są najczęściej stosowane w konstrukcjach w których wykrywamy elementy maszyn i urządzeń zbudowanych z metalu.

  • Czujniki pojemnościowe

    Czujniki firmy Termipol tego typu reaguje zmiane pojemności elektrycznej przestrzeni otaczającej czujnik.Wykorzystują one zasadę zmiany pojemności elektrycznej przez co znajdują zastosowanie w detekcji przedmiotów oraz materiałów sypkich i cieczy. Wytrzymała obudowa i wysoka klasa szczelności IP67 pozwala na użycie ich nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach takich jak pomiar ilości tworzywa w zbiorniku,pomiar ilości granulatu lub paszy dla zwierząt, poziomu cieczy oraz wykrywanie obiektów wykonanych z materiałów nie ferromagnetycznych.

  • Czujniki optyczne

    Czujnik optyczne pozwalają na detekcję obiektów na zasadzie odbicia fali świetlnej lasera wysłanej przez czujnik i detekcja przez detektor umieszczony w  samej obudowie czujnika  Urządzenie tego typu reaguje na obiekty przecinające wiązkę światła przez co możliwe jest wykrycie obiektów oddalonych od czujnika co przewyższa czujniki typu pojemnościowego oraz indukcyjne gdzie nie jest możliwe wykrycie oddalonych obiektów. Idealnym zastosowaniem jest zabezpieczanie stref ochronnych wokół pracujących maszyn lub detekcja elementu produkcyjnych oddalonych od czujnika.

Produkty z tej kategorii.

na stronę
Wyświetla 1 - 12 z 22 przedmiotów