Czujniki zbliżeniowe Kategoria posiada 26 produktów.

Czujniki zbliżeniowe pozwalają na bezkontaktowe wykrywanie obecności przedmiotów, poziomu cieczy oraz przeszkód w wszelkiego rodzaju zastosowaniach przemysłowych oraz domowych.

Podkategorie

  • Czujniki wykorzystujące w swym działaniu zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Wykrywają elementy ferromagnetyczne zbudowane np. stali na zasadzie zmiany indukcji w czujniku pod wpływem zbliżenia elementu do czujnika.Czujniki indukcyjne są najczęściej stosowane w konstrukcjach w których wykrywamy elementy maszyn i urządzeń zbudowanych z metalu.

  • Czujniki firmy Termipol tego typu reaguje zmiane pojemności elektrycznej przestrzeni otaczającej czujnik.Wykorzystują one zasadę zmiany pojemności elektrycznej przez co znajdują zastosowanie w detekcji przedmiotów oraz materiałów sypkich i cieczy. Wytrzymała obudowa i wysoka klasa szczelności IP67 pozwala na użycie ich nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach takich jak pomiar ilości tworzywa w zbiorniku,pomiar ilości granulatu lub paszy dla zwierząt, poziomu cieczy oraz wykrywanie obiektów wykonanych z materiałów nie ferromagnetycznych.

  • Czujnik optyczne pozwalają na detekcję obiektów na zasadzie odbicia fali świetlnej lasera wysłanej przez czujnik i detekcja przez detektor umieszczony w  samej obudowie czujnika  Urządzenie tego typu reaguje na obiekty przecinające wiązkę światła przez co możliwe jest wykrycie obiektów oddalonych od czujnika co przewyższa czujniki typu pojemnościowego oraz indukcyjne gdzie nie jest możliwe wykrycie oddalonych obiektów. Idealnym zastosowaniem jest zabezpieczanie stref ochronnych wokół pracujących maszyn lub detekcja elementu produkcyjnych oddalonych od czujnika.

Produkty z tej kategorii.

na stronę
Wyświetla 1 - 12 z 26 przedmiotów