Moduł sterujący PID Powiększ

Moduł sterujący PID

MODSTER-PID

Nowy

Gotowe do użytku urządzenie przeznaczone do precyzyjnego utrzymania temperatury. Instalacja nie wymaga wiedzy elektrycznej.

Więcej szczegółów

Cena: 549,00 zł

446,34 zł netto

Zasilanie185-230V AC
RegulacjaPID, ON/OFF
Dokładność regulacji (histereza)0,1°C
Wyjście sterującePrzekaźnik Termipol SSR 25 A
WyświetlaczWyświetlacz temperatury zadanej, wyświetlacz temperatury aktualnej
Zakres regulacji0~1999°C
Tryb pracyGrzanie lub Chłodzenie
Rozdzielczość wskazań0,1°C
Typ czujnikaTermopara Typ J (Fe-Cu-Ni)
Wyjście alarmowe2 programowalne alarmy przekaźnikowa (3A)
Obsługa czujników(RTD) Rezystancyjne PT100, JPT100 / (TC) Termopara J,K,E,S,T,B
Wymiary panelu przedniego48x96mm

Moduł sterujący PID

Moduł sterujący PID
zdj. Moduł sterujący PID

Gotowy do użytku moduł przeznaczony do precyzyjnego utrzymania temperatury w szerokim zakresie 0-400C. Instalacja nie wymaga wiedzy elektrycznej. Wystarczy zamocować czujnik podłączyć urządzenie wykonawcze (np. grzałka, agregat) do wyjścia sterującego i rozpocząć prace. Dodatkowo do wykorzystania pozostają dwa niezależne wyjścia alarmowe AL1 AL2. W zestawie czujnik. W skład modułu PID wchodzą następujące elementy:

  • Regulator temperatury PID
  • Przekaźnik Termipol SSR 25 A
  • Radiator 24A
  • Czujnik temperatury
  • Kabel zasilający
  • Wodoszczelna obudowa

Przeznaczone do współpracy z wtryskarkami, wytłaczarkami, tunelami grzewczymi, komorami grzewczymi, stacjami lutowniczymi, maszynami pakującymi, zgrzewarkami itp. jak również urządzeniami chłodzącymi. Współpracuje czujnikami temperatury i termoparami - Pt100, J,K,E,S,T,B. Zakres regulacji temperatury do 2000°C

Regulatory serii są przeznaczone do montażu w szafach sterowniczych lub tablicach rozdzielczych. Do zamocowania regulatora w szafie należy wykorzystać zawarte w komplecie elementy montażowe.

Nowoczesne rozwiązanie regulacji temperatury w tych maszynach - to podstawowy parametr prawidłowego procesu produkcji.

Dane techniczne

NazwaOpis
Zasilanie185-230V AC
Zakres regulowanych temperatur0~400°C
Rozdzielczość wskazań i nastawy0,1°C
Wyjście sterującePrzekaźnik Termipol SSR 25 A
RegulacjaPID, ON/OFF
Tryb pracyGrzanie lub Chłodzenie
Typ czujnikaTermopara typ J
WyświetlaczWyświetlacz temperatury zadanej,
Wyświetlacz temperatury aktualnej
Programowalne alarmy2 alarmy przekaźnikowe (3A)
Możliwość podłączenia czujnikówRTD: Pt100
Termopary: J,K,E,S,T,B
Wymiary panelu przedniego48x96mm

Regulacja PID

Regulacja PID służy do dokładnej regulacji temperatury bez zadania histerezy (odchyłki). Sterowanie odbywa się tu poprzez impulsowe uruchamianie wyjścia sterującego, w tym przypadku warto zastosować przekaźniki półprzewodnikowe SSR (ang. Solid State Relay), które nie są wrażliwe na częste załączanie.

Więcej informacji na naszym blogu:
Co to jest PID?

Funkcja Auto-tuningu

Regulator posiada funkcję auto-tuningu, którą uruchamia się tylko raz po zamontowaniu regulatora w maszynie lub piecu. Polega ona na tym, że regulator sam dobiera wartości PID w celu jak najbardziej optymalnego i dokładnego utrzymywania temperatury zadanej. Parametry PID można zmienić również ręcznie. Regulator potrafi utrzymać temperaturę na wytłaczarce z dokładnością 0,1°C.Rodzaje Alarmu

Regulator posiada 7 różnych trybów alarmowania (przekroczenie temperatury, niedogrzanie, alarmowanie względne i bezwzględne, przedział temperatury). Można ustawić alarm w ten sposób, że nie uruchomi się maszyny gdy jest jeszcze nie dogrzana lub maszyna wyłączy się w przypadku niekontrolowanego przegrzania.

przyk%C5%82ad.png

Przykład zastosowania przekaźnika alarmowego sterującego wentylatorem.

Legenda

  • : Temperatura zadana
  • : Ustawienie alarmu
  • : Histereza alarmu

rH Górny alarm ze stanem czuwania
Przykład: Sterownik włączy alarm, gdy temperatura wzrośnie do 28°C (25°C+3°C) i zatrzyma alarm, gdy temperatura spadnie do 27°C (25°C+3°C-1°C).

rL Dolny alarm ze stanem czuwania
Przykład: Sterownik włączy alarm, gdy temperatura spadnie do 22°C (25°C-3°C) i zatrzyma alarm, gdy temperatura wzrośnie do 23°C (25°C-3°C+2°C).

AH Górny alarm
Przykład: Sterownik włączy alarm, gdy temperatura wzrośnie do 30°C i zatrzyma alarm, gdy temperatura spadnie do 29°C (30°C-2°C).

AL Dolny alarm
Przykład: Sterownik włączy alarm, gdy temperatura spadnie do 23°C i zatrzyma alarm, gdy temperatura wzrośnie do 24°C (27°C-1°C).

HL Górny-dolny alarm
Przykład: Sterownik włączy alarm gdy temperatura spadnie poniżej 23°C lub wzrośnie powyżej 27°C. Alarm przestanie działać gdy temperatura wzrośnie powyżej 24°C lub spadnie poniżej 26°C.

ULd Górny-dolny zakres alarmu
Przykład: Sterownik włączy alarm gdy temperatura będzie w zakresie od 22°C (25°C-3°C) do 28°C (25°C+3°C) i wyłączy alarm gdy temperatura będzie poza zakresem - poniżej 20°C (25°C-3°C-2°C) oraz powyżej 30°C (25C°+3°C+2C°).

Przykład zastosowania alarmu z niedogrzaniem i przekroczeniem temperatury.

Alarm Względny, wyjaśnienie histerezy.

Alarm czasowy

Regulatory serii Transmit posiadają funkcje timera. Alarm można zastąpić go zegarem z odliczaniem. Po podaniu czasu w minutach (w skali od 1 do 6000 minut co 1 minute) regulator odliczy ten czas i zgłosi alarm zwierając styki alarmowe w przekaźniku. Jest to stosowane głownie w piecach, w których potrzeba utrzymać temperaturę przez pewien czas a następnie wyłącza się go i następuje studzenie.Przykład zastosowania alarmu czasowego.

Do pobrania