Czujniki optyczne Kategoria posiada 13 produktów.

Służą do wykrycie obiektów oddalonych od czujnika.Działają na zasadzie odbicia fali świetlnej lasera wysłanej przez czujnik i detekcja przez detektor często umieszczony w samej obudowie . Zastosowaniem tego typu czujników jest np. zabezpieczanie stref ochronnych wokół pracujących maszyn lub detekcja elementu produkcyjnych oddalonych od czujnika.

Podkategorie

  • Czujniki z elementem odblaskowym, reflektorem charakteryzują się również  dużym zasięgiem detekcji ( do 10 m). Działają na zasadzie - obiekt wyryty zostaje gdy przerwana zostanie wiązka świetlana pomiędzy czujnikiem a odbłyśnikiem. Emiter i detektor są umieszczone w jednej obudowie.

  • Czujniki dyfuzyjne posiadają zabudowane w jednej obudowie emiter oraz detektor. Emiter wysyła wiązkę świetlną (pulsujące promieniowanie podczerwone, widzialne światło czerwone lub laserowe), która rozchodząc się wypełnia strefę detekcji. Gdy obiekt znajdzie się w tej strefie i odbije część wysłanego przez czujnik promieniowania wtedy następuje detekcja i zmiana stanu wyjścia.

Produkty z tej kategorii.

Wyświetla 1 - 13 z 13 przedmiotów