Regulacja poziomu cieczy w zbiorniku z czujnikiem rezystancyjnym.

W tym odcinku prezentujemy działanie naszego zestawu do mierzenia poziomu cieczy. W jego skład wchodzi regulator SD8V oraz pływakowy czujnik rezystancjach serii HT-R wykonanych z stali nierdzewnej. Zestaw pozwala na wyświetlanie aktualnego stanu oraz utrzymanie poziomu w ustawionym zakresie. W porównaniu do tradycyjnych czujników pływakowych w tym przypadku wystarczy jeden czujnik oraz regulator co zmniejsza koszty projektu. Dodatkowo dwa dostępne wyjścia alarmowe,oraz funkcja przeliczania jednostek na milimetry, litry, itp daje możliwość dostosowania zestawu do swoich potrzeb.
W celu lepszego zrozumienia działania zestawu przygotowaliśmy film instruktażowy.W filmie w kilku słowach staramy się przybliżyć zasadę działania zestawu składającego się z miernika SD8V oraz czujnika rezystancyjnego poziomu cieczy HT-R. Niewątpliwą zaletą użycia zestawu jest ograniczenie ilości niezbędnych czujników pływakowych pojedynczych ,automatyki dodatkowej( sterownik PLC ) oraz kosztów związanych z wykonaniem systemu utrzymania poziomu cieczy/paliwa/granulatu w zbiornikach.Film - Układ kontrolujący poziom cieczy w zbiorniku za pomocą miernika SD8V oraz czujnika HT-R (czujnik pływakowy rezystancyjny). Pomiar poziomu cieczy w zbiorniku na wodę, ropę itp.W celu przybliżenia treści filmu poniżej zamieszczamy ustawienia jakie należy wprowadzić do pamięci miernika/regulatora SD8V tak aby rezizował zadanie utrzymania/kontroli poziomu cieczy /wody/paliwa/granulatów w dowolnym zbiorniku lub silosie. Ustawienia zajmują kilka minut ,niewielka jest również praca związana z wykonaniem dodatkowej instalacji elektrycznej ponieważ regulator SD8B posiada wbudowane wyjścia sterujące oraz układ zasilania dla czujnika poziomu HT-R.

W powyższym filmie zastosowano alarm wewnętrzny z histerezą - Int
Przykład:

  • AD1=Int
  • AL1=200
  • ALH1= 240
  • HY1=10

Miernik włączy alarm przy wartości odczytu od 200 do 240. Histereza o wartość 10 spowoduje że przy spadku i wzroście wartości odczytu wyjście alarmowe będzie włączone w zakresie 190 ~ 250.


Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha
Komentarze na Facebooku